KELL

آیین ها_ایران-چهارشنبه سوری

فرهنگ های بومی محلی ایران(چهارشنبه سوری)

ظاهرا مراسم چهارشنبه سوری برگرفته از آئینهای کهن ایرانیان است که همچنان در میان آنها و با اشکال دیگر در میان باقی بازماندگان اقوام آریائی رواج دارد و “سور” در زبان و ادبیات فارسی و برخی گویش های ایرانی به معنای “جشن”،”مهمانی”و “سرخ” آمده است.

چهارشنبه سوری در ایران – پایگاه‌خبری کادوس‌ آوا – اخبار …

بهتر است براساس مقاله مراسم چهارشنبه سوری بگوییم، کسانی که با منفجر کردن ترقه و پراکندن آتش سلامتی مردم را هدف می گیرند، با تن دادن به رفتاری آمیخته به هرج و مرج روحی، آیین چهارشنبه سوری را تحریف کرده اند.

جشن چهارشنبه سوری؛ «زردی من از تو، سرخی تو از من»

3/16/2021 · سرویس آذربایجان غربی- چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های کهن ایران زمین است که در شب آخرین چهارشنبه سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود و در این جشن مردم با پریدن از روی آتش و پایکوبی پیرامون آتش، بیماری ها و ناراحتی های …

فرهنگ های بومی و محلی

فرهنگ های بومی محلی ایران(چهارشنبه سوری) ا یرانیان آخرین سه شنبه سال خورشیدی را با بر افروختن آتش و پریدن از روی آن به استقبال نوروز می روند.

گزارشگر اسرائیلی: رژیم ایران و سازمان های مزدور آن می …

دیدبان حقوق‌بشر سوریه : «سپاه پاسداران ۱۸ هزار تن شبه نظامی را برای ادامه جنگ در سوریه بسیج کرد پنج شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹

خاکسپاری استاد شجریان در میان فریبکاری های رژیم انجام گرفت …

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹. خاکسپاری پیکر محمد رضا شجریان در آرامگاه توس مشهد، و در کنار موزه ابوالقاسم فردوسی، مانند بسیاری دیگر از رفتارهای ترفندی رژیم، با فریبکاری و نیرنگ همراه بود تا شمار بسیار کمی از دوستداران شجریان و …

برچسب‌ها:, , , , ,